Iekšējās kārtības noteikumi
Fischer slēpošanas centrs
1. VISAPĀRĪGIE NOTEIKUMI
1.1. Šie Siguldas novada pašvaldības kapitālsabiedrības “Siguldas Sporta serviss”, sporta bāzes “Fischer Slēpošanas centrs” lietošanas noteikumi nosaka servisa ēkas, trases un tai pieguļošās teritorijas izmantošanas un lietošanas kārtību (turpmāk tekstā “Trase”), kā arī tās lietotāja tiesības un pienākumus.
1.2. Tiesiskās attiecības starp Fischer Slēpošanas centrs trases lietotāju (turpmāk tekstā – “Lietotājs”) un Trases īpašnieku (turpmāk – “Īpašnieks”) nosaka šis līgums (turpmāk – „Līgums”). Šo Līgumu noslēdz brīdī, kad persona iegādājas Trases nomas biļeti vai citādi, likumīgā ceļā iegūst Īpašnieka atļauju vai apstiprinājumu lietot Trasi.
1.3. Īpašnieks dod atļauju Lietotājam izmantot Trasi, tikai saskaņā ar šī Līguma noteikumiem.
1.4. Trasi drīkst izmantot tikai tās personas, kuras ir iegādājušās Trases lietošanas biļeti, ieguvušas atļauju izmantot trasi vispārējās, profesionālās vai interešu izglītības procesa ietvaros vai arī citu līgumisku vienošanās rezultātā.
1.5. Lietotājam ir tiesības iegādāties vienas dienas biļeti, sezonas abonementu, dāvanu karti vai slēgt līgumu par trases izmantošanu.
1.6. Šie noteikumi nav atzīstami par Īpašnieka piedāvājumu slēgt Līgumu. Personas darbība biļetes iegādei no Īpašnieka vai tā pilnvarotās personas ir atzīstama par piedāvājumu noslēgt Līgumu uz šiem noteikumiem. Savukārt Īpašnieka vai tā pilnvarotās personas biļetes izsniegšana personai ir atzīstama par akceptu. Īpašniekam vai tā pilnvarotai personai nav pienākums pieņemt izteikto piedāvājumu slēgt Līgumu. Šie noteikumi ne arī citi apstākļi nevar tikt atzīti par galvojumu vai apliecinājumu, ka personas izteiktais piedāvājums slēgt Līgumu tiks noteikti akceptēts.
1.7. Šajā Līgumā noteiktie Lietotāja pienākumi un Īpašnieka tiesības ir saistoši un attiecas arī uz tām personām, kas faktiski lieto Trasi bez biļetes vai pirms biļetes iegādes vai arī pēc tās termiņa beigām. Ja persona faktiski Trasi lieto, atzīstams, ka persona ir pieņēmusi šī Līguma noteikumus un atzinusi tos par saistošiem.
1.8. Tiesības lietot Trasi ir fiziskai personai, kas ir sasniegusi vismaz 12 gadu vecumu. Nepilngadīgas personas līdz 12 gadu vecumam drīkst izmantot Trasi, tikai pilngadīgu personu tiešā uzraudzībā.
1.9. Tiesības lietot Trasi ir juridiskai personai saskaņā ar trases cenrādi, ja ir noslēgts sadarbības līgums vai piestādīts rēķins, kas nosaka Trases lietošanas laiku un apjomu.
1.10. Trasē ir aizliegta suņu un citu dzīvnieku uzturēšanās, neatkarīgi no tā, vai tie atrodas saitē un vai tiem ir uzpurņi, izņemot īpaši organizētas aktivitātes, kas paredz dzīvnieku piedalīšanos.
1.11. Trasē aizliegts izmantot inventāru vai citu brīvā laika pavadīšanas inventāru, kas nav minēts šajos noteikumos un Trases cenrādī, izņemot gadījumus, kad tas saskaņots ar Trases vadību.
1.12. Trasē aizliegts atrasties alkohola reibuma stāvoklī vai kādu citu psihotropo vielu ietekmē. Aizliegts izmantot stikla un skārdeņu iepakojuma dzeramos. Dzeršanai paredzētos traukus
novieto tiem paredzētās vietās Servisa ēkā vai pie jostasvietas piestiprinātos termosos.
1.13. Trases teritorijā aizliegts smēķēt.
2. LĪGUMA DARBĪBAS TERMIŅŠ
2.1. Ar brīdi, kad fiziska persona ir iegādājusies biļeti, tā ir uzskatāma par “Lietotāju” šā Līguma izpratnē un tai ir saistošs šis Līgums un no tā izrietošās saistības.
2.2. Lietotājam ir tiesības izmantot Trasi tikai šī Līguma darbības laikā.
2.3. Līguma termiņš beidzas un līdz ar to tiesības izmantot Trasi, ja izbeidzas biļetē, abonementā vai līgumā norādītais laiks (datums) vai, ja tiek anulēta personas biļete, šī Līguma noteikumu neievērošanas dēļ.
3. INVENTĀRS UN NOMA
3.1. Šis Līgums dod tiesības Lietotājam izmantot Trasi ar tam paredzēto inventāru – distanču slēpošanas slēpēm trasē, kamerām uz mazā kalniņa, lāzer biatlona aprīkojumu speciāli tam atvēlētā vietā, rollerslēpēm, skrituļslidām, riteņiem (turpmāk – “Inventārs”).
3.2. Trasē ir atļauts izmantot tikai tehniskā kārtībā esošu Inventāru, lai nepastāvētu risks tā bojājuma dēļ Lietotājam savainot sevi vai citus Lietotājus. Lietotājam ir jāpārliecinās par sava Inventāra tehniskā stāvokļa atbilstību pirms došanās trasē. Ja Lietotājam ir šaubas vai nav informācijas par sava Inventāra tehnisko stāvokli, tad viņam ir jāvēršas pēc konsultācijas pie speciālistiem vai treneriem Trases Inventāra nomas punktā.
3.3. Šī Līguma noteikumi ir saistoši visiem Lietotājiem, neatkarīgi no tā, vai viņi izmanto savu Inventāru vai nomāto no Īpašnieka vai trešās personas.
3.4. Saņemot nomas Inventāru no Īpašnieka uz noteiktu laiku, persona (turpmāk arī – nomnieks) uzrāda personu apliecinošu dokumentu (LR pasi, ID karti, Siguldas novada ID karti, skolēnu apliecību, autovadītāja tiesības), samaksā Iznomātājam nomas maksu saskaņā ar Trases oficiālo cenrādi un paraksta nomas līgumu, kas apliecina nomnieka tiesības lietot saņemto Inventāru.
3.5. Nomnieks apņemas lietot no Īpašnieka nomāto Inventāru tikai tam paredzētajam mērķim Trasē.
3.6. Nomnieks apņemas Inventāru lietot rūpīgi un saudzīgi, pieļaujot tikai tā dabisku nolietojumu.
3.7. Nomnieks nodrošina Inventāra saglabāšanu, kā arī veic jebkādus nepieciešamos pasākumus, lai novērstu inventāra pazaudēšanu vai zādzību.
3.8. Nomniekam ir aizliegts nodot Inventāru lietošanā trešajām personām, izņemot, ja Inventārs tiek nomāts nepilngadīgas personas vajadzībām. Šādā gadījumā nomnieks uzņemas atbildību par nepilngadīgās personas rīcības rezultātā nomniekam vai trešajām personām nodarīto kaitējumu, ieskaitot zaudējumus un/vai morālo kaitējumu.
3.9. Nomniekam ir tiesības atgriezt Inventāru Īpašniekam pirms nomas laika beigām. Šajā gadījumā nomnieks nesaņem nomas maksas attiecīgu samazinājumu.
3.10. Gadījumā, ja nomnieks Inventāru neatgriež nomas laikā, nomnieks samaksā nomas maksu par papildus inventāra lietošanas laiku.
3.11. Ja pie Inventāra atgriešanas Īpašniekam, tiek konstatēti bojājumi un trūkumi, nomnieks sedz nodarīto kaitējumu pilnā apmērā saskaņā ar Īpašnieka novērtējumu. Strīdus gadījumā nodarītā kaitējuma apmēri tiek noteikti saskaņā ar ražotāja vai izplatītāja sniegto atzinumu.
3.12. Nomniekam nav tiesības celt mantiska vai cita veida pretenzijas pret Īpašnieku, ja tas inventāra lietošanas laikā ar savu rīcību ir nodarījis mantisku un/vai morālu kaitējumu sev vai trešajām personām.
3.13. Lietojot inventāru, nomnieks pilnā mērā uzņemas atbildību par savu veselību un dzīvību.
4. LIETOTĀJA PIENĀKUMI
4.1. Lietotājam ir tiesības izmantot tikai to Trases daļu, kas ir attiecīgi iezīmēta vai norobežota un paredzēta attiecīgajai sporta nodarbei.
4.2. Gadījumos, kad Trasē notiek organizēti, saskaņoti pasākumi, kas ierobežo Trases izmantošanas ikdienas nosacījumus, Lietotāja pienākums ir ievērot minētos ierobežojumus un papildus lietošanas noteikumus, kas uzstādīti trasē.
4.3. Lietotājam ir pienākums ievērot šī Līguma noteikumus, brīdinājumu zīmes, piktogrammas un norādījumus Trasē, kuri saistīti ar Trasi, tās lietošanu un Inventāru. Tāpat Lietotājam ir pienākums ievērot Personāla, kas ir attiecīgi apģērbti vai citādi atzīmēti ar attiecīgu atšķirības zīmi (turpmāk – “Trases personāls”), prasības vai norādījumus par Trasi, tās lietošanu un Inventāru.
4.4. Lietotājam ir aizliegts staigāt ar kājām pa Trases zonu, izņemot, lai šķērsotu trasi tam paredzētās vietās vai, lai pārliecinātos par Trases seguma kopējo stāvokli un lietotāju plūsmu. Lietotājam, iepazīstoties ar Trases seguma kopējo stāvokli un lietotāju plūsmu, ir jāpārvietojas pa Trases malu un tas nedrīkst atrasties uz Trases ceļa. Staigājot kājām, pa Trases zonu, Lietotājs pats atbild par savu un citu trases lietotāju drošību.
4.5. Gadījumos, kad Lietotājs ir spiests pārvietoties ar kājām pa Trases zonu, lai paņemtu nokritušu inventāra priekšmetu (piemēram, slēpi vai riteni, kas aizslīdējuši pa Trasi kritiena dēļ) vai citos izņēmuma gadījumos, Lietotājam šī pārvietošanās ir jāveic, pēc iespējas maksimāli netraucējot pārējiem Lietotājiem vai jāgriežas pēc palīdzības pie Trases personāla.
4.6. Lietotājam ir aizliegts bez pamata stāvēt, sēdēt vai gulēt uz Trases.
4.7. Lietotājam, kurš vēlas uzsākt kustību (slēpošanu, braukšanu), ir jāpievērš uzmanība Trasei, lai pārliecinātos, ka ar braukšanas uzsākšanu viņš neapdraud sevi un pārējos Lietotājus.
4.8. Ziemas sezonā Trases sniega seguma kvalitāte tiek uzraudzīta, bet ne vienmēr ir iespējams operatīvi konstatēt sniega seguma kvalitātes izmaiņas visos Trases posmos. Tāpēc pirms katras slēpošanas uzsākšanas, Lietotājam ir pienākums novērtēt Trases konkrētā posma sniega seguma kvalitāti un stāvokli, kā arī citu personu atrašanos Trases zonā, lai varētu veikt drošu slēpošanu, atbilstoši Lietotāja iemaņām. Lietotājs drīkst uzsākt slēpošanu tikai pēc tam, kad viņš ir pārliecinājies par Trases atbilstību drošam slēpojumam.
4.9. Konstatējot Trases sniega seguma neatbilstību (ziemā) vai citus apstākļus (ārpus ziemas sezonas), kas var apdraudēt Trases lietotājus, Lietotājam par to nekavējoties ir jāinformē Trases personāls.
4.10. Lietotājs ir atbildīgs, lai izvēlētais braukšanas ātrums un manevri nepārsniedz viņa sportisko meistarību un neapdraud citus Trases Lietotājus. Lietotājs, izvēloties braukšanas ātrumu un manevrus, ir atbildīgs par savu veselību un dzīvību.
4.11. Lietotājs drīkst apsteigt citu Lietotāju gan pa labo, gan kreiso pusi tikai ar noteikumu, ka Lietotājam, kuru apsteidz, tiek atstāta pietiekami liela Trases platība manevru veikšanai.
4.12. Lietotājam ir pienākums ievērot noteikto trases braukšanas virzienu, ievērot distanci no priekšā braucošām personām un izvairīties no sadursmes ar priekšā braucošām personām. Lietotājs ir atbildīgs par sadursmi ar priekšā braucošu personu un šīs sadursmes radītajām sekām.
4.13. Nepārredzamās Trases vietās Lietotājam ir atļauts pārvietoties ar tādu ātrumu, lai būtu iespējams izvairīties no sadursmes, neatkarīgi no radušās situācijas.
4.14. Par jebkuru negadījumu Trasē, Lietotājam nekavējoties jāziņo Trases personālam un nepieciešamības gadījumā (ja tas ir iespējams) jāizsauc neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Trases personāls, saņemot šādu informāciju, organizē pirmo medicīnisko palīdzību un nepieciešamības gadījumā (ja tas jau nav izdarīts) izsauc neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.
5.LIETOTĀJA ATBILDĪBA
5.1. Lietotājs ir atbildīgs par savas darbības rezultātā nodarīto kaitējumu un zaudējumiem, atrodoties Trasē.
5.2. Lietotājs ir atbildīgs par kaitējumu un zaudējumiem, kas nodarīti lietojot Trasi, neievērojot šī Līguma noteikumus, kā arī sakarā ar nepareizu drošības noteikumu neievērošanu.
5.3. Ja Lietotājs neievēro šī Līguma būtiskās prasības, Trases personālam ir tiesības anulēt viņa biļeti un aizliegt lietot Trasi.
5.4. Biļetes nozaudēšanas gadījumā Lietotājam ir jāziņo Trases personālam.
5.5. Lietotājam nav tiesību prasīt biļetes apmaiņu pret naudu, ja viņu vairs neapmierina Trases sniega seguma stāvoklis vai laika apstākļi.
5.6. Trases personālam ir tiesības liegt iespēju personai lietot Trasi, ja personai nav biļete vai ir beigusies tās darbība, tajā skaitā, biļetes anulēšanas gadījumā.
6.ĪPAŠNIEKA ATBILDĪBA
6.1. Īpašnieks nodrošina drošu pakalpojumu atbilstoši Latvijas Republikas tiesību aktiem un atbilstoši Patērētāju tiesību aizsardzības centra vadlīnijām par slēpošanas trašu drošumu.
6.2. Īpašnieks neuzņemas atbildību par kaitējumu un zaudējumiem, kas radušies, Lietotājam pārkāpjot šī Līguma noteikumus, kā arī sakarā ar nepareizu drošības noteikumu neievērošanu.
6.3. Īpašnieks neuzņemas atbildību par inventāra, transporta līdzekļu, citu personisko mantu bojājumu, zādzībām, kas notikušas trases teritorijā.
7.PERSONAS DATU APSTRĀDE
7.1. Ar šo Līgumu Lietotājs dod piekrišanu Īpašniekam vai tā pilnvarotajai trešajai personai veikt savu personas datu apstrādi, lai nodrošinātu šī Līguma izpildi, tajā skaitā, sniegtu drošu pakalpojumu. Personas datu apstrādes tiesiskais pamats ir Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 (2016.gada 27.aprīlis) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46/EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula) 6.panta 1.punkta a. un b apakšpunkts;
7.2. Lai nodrošinātu Īpašnieka un klientu drošību, Īpašnieks veic videonovērošanu noziedzīgu nodarījumu novēršanas un atklāšanas, kā arī īpašuma aizsardzības mērķim. Personas datu apstrādes tiesiskais pamats ir Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 (2016.gada 27.aprīlis) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti ar ko atceļ Direktīvu 95/46/EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula) 6.panta 1.punkta f. apakšpunkts – pārziņa leģitīmā interese nodrošināt tā īpašuma un apmeklētāju drošību.
7.3. Noteikumu 7.1. un 7.2. punktos paredzētiem personas datu apstrādes nolūkiem datu apstrādi veic pārzinis - Siguldas Sporta serviss, reģ. Nr. 40003411141, juridiskā adrese – Ata Kronvalda iela 7A Sigulda, Siguldas novads, LV-2150.
7.4. Īpašnieks un tā pilnvarota trešā persona fizisko personu datus apstrādā saskaņā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas un citu normatīvos aktu prasībām.
Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt https://www.siguldassports.lv/lv/privatuma_politika/ vai iepazīstoties ar to klātienē Siguldas Sporta servisa klientu apkalpošanas vietās.
Par “Fischer Slēpošanas centrs” servisa ēkas sniegto pakalpojumu izmantošanu - drošības noteikumi.
1. MANTU SKAPĪŠI
1.1. Servisa ēkas vestibilā un ģērbtuvēs par samaksu ir pieejami
skapīši personīgo mantu novietošanai un uzglabāšanai, laikā, kad
atrodaties distanču slēpošanas trasē.
1.2. Mantu skapīšu atslēga ir jājautā servisa ēkas klientu
menedžerim.
1.3. Pēc mantu novietošanas mantu skapītī, skapītis obligāti
jāaizslēdz.
1.4. Klients pats seko, lai no viņam piešķirtā skapīša tiktu
izņemtas visas viņam piederošās mantas.
1.5. Fischer Slēpošanas centrs nenes materiālo atbildību par
klienta materiālajām vērtībām, ko viņš atstājis mantu
skapītī.
1.6. Visas servisa ēkā vai trasē atrastās atstātās drēbes un citas
mantas tiks saglabātas 3 mēnešus un to īpašnieks var vērsties pie
klientu menedžera, lai tās saņemtu. Pēc 3 mēnešu perioda, visas
noderīgās drēbes un mantas tiks nodotas labdarībā.
1.7. Pēc mantu skapīšu izmantošanas, atslēdziņa jāatgriež servisa
ēkas klientu menedžerim.
1.8. Mantu skapītis pēc izmantošanas jāatstāj nepiesārņots un
neaizslēgts.
2.ĢĒRBTUVE
2.1. Klientiem jāuzvedas tā, lai netraucētu citiem ģērbtuves
apmeklētājiem.
2.2. Apmeklējot ģērbtuvi, klientam jāizturas saudzīgi pret īpašumu
un jāziņo servisa ēkas darbiniekiem par jebkuriem ievērotiem
bojājumiem servisa ēkas telpās.
2.3. Ģērbtuves telpā AIZLIEGTS lietot un atrasties alkoholisko
dzērienu vai narkotisko vielu ietekmē.
3.DUŠA
3.1. Ievērot personīgās higiēnas normas.
3.2. Dušas telpās aizliegts skūties.
3.3. Dušās aizliegts mazgāt ielas apavus vai citu inventāru.
3.4. Mitrajās telpās obligāti staigāt gumijas čībās. Grīda ir
slidena.
4. SAUNA.
4.1. Saunas lietošana iepriekš jāpiesaka servisa ēkas
darbiniekam.
4.2. Nelietot saunu pēc alkoholisko dzērienu vai narkotisko vielu
lietošanas vai to lietošanas laikā.
4.3. Pirms un pēc saunas lietošanas rūpīgi nomazgāties dušā ar
ziepēm un noskaloties.
4.4. Nelietot nekādus kosmētiskos un abrazīvos līdzekļus
saunā.
4.5. Saunā aizliegts pieskarties sildelementiem.
4.6. Saunā aizliegts lietot jebkādu elektroierīci, tajā skaitā matu
žāvējamo fēnu.
4.7. Pirms un pēc saunas lietošanas, ievērot personīgās higiēnas
normas un prasības.
4.8. Kategoriski aizliegta bērnu atrašanās saunas zonā bez
pieaugušā uzraudzības.
4.9. Saunā AIZLIEGTS ēst un dzert, kā arī ienest stikla traukus un
citus priekšmetus.
APSTIPRINĀTS
SIA “Siguldas Sporta Serviss” valdes locekle
Elīna Sofija Kalēja
2023. gada 17. aprīlī